طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلا ،به صورت تخصصی توسط آتلیه معماری پایدار از دیرباز و حتی قبل از گسترش شهرنشینی و صعود ساختمان ها بصورت عمودی ویلا به عنوان یکی از بناهای خاص و مهم برای افراد جامعه بود هرچند که امروزه داشتن یک منزل ویلایی برای اکثر شهرنشینان بیشتر شبیه تحقق یک رویا می باشد.لذا پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که در صورت امکان ساخت و داشتن یک چنین مکانی از ساخت به هر نحو جدا خودداری بفرمایید با طراحی پلان ویلا و همچنین طراحی داخلی ویلا می توانید ارزش ویلای خود را بالا ببرید.

هزینه در ساخت

چراکه میزان هزینه شما در ساخت در هر حالتی با تغییر کمی همراه می باشد و شما با صرف یک هزینه معقول در فاز طراحی نه تنها یک رویا را به حقیقت نزدیک میکنید. بلکه سرمایه گذاری مناسبی را نیز برای آینده در صورت نیاز به ارائه این بنا به مارکت انجام خواهید داد.  یکی از خدمات اصلی گروه معماری پایدار طراحی بناهای ویلایی بصورت تخصصی برای شما عزیزان بوده است که اولین قدم در داشتن یک ویلای مناسب طراحی پلان ویلا می باشد..

طراحی  خاص نیاز به مطالعه و بررسی عوامل زیر را دارد :

 • بازدید از محل قرارگیری ویلا ( سایت مورد نظر)
 • برداشت توپوگرافی در صورت نیاز
 • بررسی قوانین ساختمانی مربوط به حوزه شهرسازی آن منطقه
 • بررسی اقلیم محیطی ویلا
 • تبادل نظر در خصوص نظر کارفرمای محترم از ویلای مورد نظر و ارائه نظرات طراح در خصوص بهینه سازی ایده
 • اتد اولیه حجم ویلا با توجه به نظرات کارفرمای محترم و ارائه ایده اولیه طراح
 • بررسی طرح های اولیه و تایید حجم ویلا
 • طراحی پلان ویلا
 • انتخاب متریال با توجه به اقلیم و بافت منطقه
 • ارائه طرح تکمیل شده و تبادل نهایی نظرات
 • طراحی داخلی ویلا و دکوراسیون داخلی با توجه به نظرات کارفرما محترم
 • تبادل نظرات در خصوص طراحی ویلا و دکوراسیون داخلی
 • طراحی لنداسکیپ با توجه به نیاز های کارفرما و نظرات طراح
 • تایید نهایی طرح

همانطور که در بالا اشاره گردید پروسه طراحی ویلا نیازمند بررسی و تبادل نظر در خصوص تک تک آیتم های بالا دارد و تیم طراحی تخصصی ما شما را در داشتن یک ویلای رویایی همراهی خواهد کرد.

طراحی ویلا

درباره ویلا

ویلا به بنایی گفته می شود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولا آن را در اطراف شهر ها می سازند . البته در بعضی از کشورها با توجه به قوانین ساختمان سازی در داخل شهر نیز اجازه ساخت این نوع بنا صادر میگردد که به آن خانه های مسکونی ویلایی می گویند.

در ایران معمولا خانه هایی که نمای چهار طرف داشته و یا از سقف شیب دار بهره مند هستند را خانه های ویلایی می نامند و البته این موضوع در اقلیم مرطوب ایران بیشتر به چشم می خورد هرچند که با گسترش شهر ها از تعداد آن ها در مرکز شهر کاسته شد ولی در حومه شهر و شهرک ها  بیشتر وجود دارند.

طراحی ویلا

مراحل طراحی تخصصی ویلا در طول یک پروژه

طراحی پلان ویلا

میتوان گفت اصلی ترین و مهم ترین عامل در طراحی یک ویلا طراحی پلان ویلا بوده چرا که هماهنگی میان فرم و پلان از یک سو و همچنین  توجه به عوام اقلیمی ، نورگیری ، تهویه و … در کنار کاربردی بودن فضاها و عدم بوجود آمدن فضاهای پرت این مرحله را به یکی از مراحل اصلی و به نوعی فونداسیون طراحی تبدیل کرده است. هماهنگی میان سطح اشغال همه فضاها همچون خواب ها ، نشیمن ، آشپزخانه و … از یک طرف و نحوه صحیح استقرار آن در سایت و هماهنگی و هارمونی میان طبقات و نحوه انتخاب سقف ساده و یا شیب دار و … مورد نظر همگی از اهمیت این مرحله از طراحی می باشد.همچنین در این خصوص توجه به مباحث مختلف مقررات ملی ساختمان در طول طراحی لازمه بدست آوردن یک بنای خاص و بی نقص است.

طراحی سازه ویلا

یکی از عواملی که همیشه باعث محدودیت طراح بوده عدم پیش بینی محل قرارگیری عوامل سازه ای رو طول طراحی ویلا بوده که در این خصوص تیم طراحی گروه معماری پایدار با پیش بینی موازی طراحی سازه در کنار معماری طراحی پلان ویلا شما را از وجود مشکلات بعدی در طول اجرا بی نیاز می سازد.

طراحی نما ویلا و انتخاب متریال مناسب

اهمیت مطالعه اقلیمی پیش از استارت پروسه طراحی اینجا مشخص می گردد. چراکه با توجه به آن انتخاب متریال مناسب برای تکمیل نهایی فرم ویلا باعث بدست آمودن نمایی بی نقص و زیبا برای ویلای مورد نظر ما می گردد.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا را شاید بتوان ظریف ترین بخش و به نوعی یکی از تفاوت های اصلی ویلاهای مختلف با یکدیگر نامید. چراکه ایجاد هارمونی در انتخاب متریال نما و داخل و نحوه قرارگیری این آیتم ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد آرامش در افراد حاضر در داخل ویلا می گردد.

طراحی حیاط ویلا و یا محوطه سازی ویلا – طراحی لند اسکیپ ویلا

ویلاهایی با سایت ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع به نوعی نیاز به طراحی حیاط داشته و ویلاهای بالای این متراژ نیازمند طراحی لند اسکیپ و محوطه سازی می باشد.البته به نظر ما متاسفانه این مرحله یکی از مراحل اصلی و تکمیلی در داشتن یک ویلای متمایز بوده که معمولا با نادیده گرفته شدن و اعمال صلیقه باعث از بین رفتن زیبایی هرچه بیشتر ویلا توسط کارفرما های محترم می گردد.

ویلا لواسان

ارائه پروژه شهرک ویلایی و طراحی ویلا شما به صورت انیمیشن

یکی دیگر از خدمات گروه معماری پایدار ارئه پرزنتیشن پروژه شما بصورت بازدید مجازی و انیمیشن می باشد.

در صورتی که قصد شما از ویلا سازی سرمایه گذاری بوده و نیاز به جذب سرمایه برای تکمیل کار خود دارید این مجموعه شما را در طراحی ویلا ها بصورت منفرد و یا تیپ ، طراحی لند اسکیپ و دسترسی ها و ارائه تمامی پروژه بصورت انیمیشن برای پرزنت کردن هرچه بهتر مشتریانتان همراهی خواهد نمود.

انواه سبک های ویلایی در ایران

در جهت شناخت هرچه بهتر شما عزیزان در خصوص ویلای مورد نظرتان به بررسی انواع سبک های ویلا در ایران می پردازیم:

ویلای کلاسیک

همانطور که از اسم این سبک ویلا مشخص است این ویلا با دیتایل های فراوان و استفاده از المان های کلاسیک است. طراحی گشته که در ایران به ویلاهایی به سبک اشرافی معروف می باشد. مناسب برای شهر های با رطوبت کم و حومه شهر تهران می باشد.

طراحی داخلی ویلا

ویلای سبک مدیترانه ای

همانطور که از اسمش مشخص است این سبک ویلاها مناسب برای قرارگرفتن در کنار دریا بوده و استفاده از سبک روستیک این نوع ویلاها به همراه طراحی مدرن زیبایی و توازن خاصی را به آن می بخشد

طراحی پلان ویلا

ویلای سنتی ایرانی

این نوع ویلاها که به نوعی رایج ترین ویلا در ایران می باشد. معمولا با دیوارهای سفید و سیمانی و سقف های شیبدار و وجود شومینه هیزمی و گازی بصورت کاملا کاربردی طراحی می گردند.

طراحی ویلا

ویلاهای A فریم

همانطور که از اسم این ویلا مشخص است قالب اصلی فرم این سبک ویلا ها حرف انگلیسی A بوده که بصورت عدد هشت بنا شده و در عین سادگی با انتخاب متریال صحیح و لند اسکیپ مناسب جزو زیبا ترین نوع ویلاها می باشند. مناسب برای فضاهای جنگلی

طراحی ویلا

ویلاهای سبک رومی

این سبک ویلاها به لحاظ ظاهری شبیه ویلاهای کلاسیک بوده و تفاوت آنها دیتایل های بسیار کمتر نسبت به سبک کلاسیک است. استفاده از سیمان سفید به جای سنگ در پوشش نمای خارجی آن ها می باشد که طرفداران زیادی در ایران دارند و با وجود سبک شیبدار آن تقریبا برای اکثر اقلیم های ایران مناسب می باشد.

طراحی ویلا دماوند

ویلاهای مدرن

همانطور که از اسمشان مشخص است این ویلا ها مدرن و امروزی بوده و طراحی آن به نوعی برگرفته از سبک مینیمال می باشد، عنصر سادگی در کنار فرم های ناب و استفاده از شیشه زیبایی خیره کننده ای به این سبک از ویلاها بخشیده است در این سبک در طراحی معمار از ابتدا به طراحی تمامی آیتم ها از قبیل فرم ،نما ،طراحی داخلی ، استخر ، محوطه سازی و … بصورت همزمان پرداخته و به نوعی یکپارچگی و همانگی خاصی نسبت به کانست اولیه به میزان یکسان در تمامی آیتم های مورد طراحی بر قرار می باشد.

گروه معماری پایدار

در پایان ،آتلیه طراحی گروه معماری پایدار آماده همراهی شما بصورت تخصصی برای تحلیل فضا و طراحی مورد نظر شما عزیزان می باشد لذا در صورت نیاز از مشاوره رایگان ما در این خصوص بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
WhatsApp WhatsApp us