دکوراسیون اتاق خواب کوچک

Tags: , ,
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک ، در ادامه بررسی دکوراسیون اتاق خواب ها ، به بررسی این مدل می پردازیم. امروزه افزایش جمعیت و بالا رفتن تقاضا باعث افزایش قیمت مسکن و در نتیجه ارائه آپارتمان ها در متراژ کوچک گشته است. از این رو اولین مکانی که با توجه به اولویت قربانی این تغییر متراژ گشته اتاق خواب ها هستند. در این مطلب ما سعی در معرفی راهکار هایی برای استفاده هرچه بیشتر از فضا با دکوراسیون مناسب برای اتاق های کوچک داریم لذا با تیم آتلیه معماری پایدار همراه باشید.

استفاده از رنگ های روشن و نور مناسب در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

اولین حرکت موثر در دکوراسیون اتاق های کوچک انتخاب رنگ روشن برای برای این گونه فضا ها می باشد چون همانطور که پیشتر در نوشته رنگ در معماری به آن اشاره کردیم استفاده از رنگ های روشن و سرد باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضا و کاهش خستگی ذهن می گردد. همچنین داشتن نور طبیعی و یا ایجاد نور مصنوعی مناسب ما را در داشتن یک فضای روشن یاری می کند. پس نه تنها در انتخاب رنگ دیوار و کف بلکه در انتخاب رنگ مبلمان بکار رفته در این نوع اتاق خواب ها باید توجه بیشتری کرد تا احساس بهتری را بدست آوریم.

قرار دادن تخت در گوشه اتاق

اکثر تخت ها برای زیبایی و کارایی بیشتر به نوعی طراحی شده اند که در وسط اتاق قرار بگیرند. اما در اتاق های کوچک یکی از راه های بسیار عالی برای استفاده هرچه بهتر از فضا قرار دادن تخت در کنج اتاق می باشد تا فضای بیشتری دا برای دکور کردن در اختیار طراح و استفاده برای کارفرما قرار دهد. البته بایستس در این نوع دکوراسیون نحوه قرارگیری تخت را نسبت به بازشو ها نیز مورد بررسی قرار دهیم تا از بیشترین کارایی و امنیت در این خصوص بهره مند گردید.

دکوراسیون اتاق های کوچک

حذف کردن قاب تخت

استفاده از تخت های بدون قاب و یا با قاب بسیار ظریف یکی از راه های مناسب برای بدست آوردن فضای بیشتر در دکوراسیون اتاق های کوچک می باشد. در این سبک از تخت ها تخت تنها از باکس زیرین بهره مند بوده و فضای اضافی که معمولا در دور تخت بوده را در اختیار اتاق قرار می دهیم. این ترفند یکی از بهترین ها برای بدست آوردن فضای بیشتر در دکوراسیون اتاق خواب های کوچک می گردد.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

پیش به سوی مینیمالیسم

اگر به سادگی در معماری علاقه مند هستید استفاده از سبک مینیمالیسم را در طراحی و دکوراسیون اتاق به شما پیشنهاد می نماییم. در این سبک ما استفاده از مبلمان را به حداقل و با طراحی مینیمال در نظر میگیریم. استفاده از یک کنج دنج برای اتاق خواب و پنجره های قدی رو به فضای سبز فضایی فوق العاده را در اختیار شما قرار خواهد داد. در یک کلام ساده و خلوت و این تمام چیزی است که ما در یک اتاق با متراژ پایین به آن نیاز داریم.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

بزرگنمایی به کمک آینه

استفاده از آینه از دیرباز یکی از راه های بزرگ نمایی فضا های کوچک به لحاظ بصری می باشد. لذا این مورد در خصوص  اتاق های کوچک نیز بسیار پر کاربرد میباشد و در صورت داشتن فضای مناسب در نظر گرفتن این آیتم را شدیدا پیشنهاد می نماییم. چراکه استفاده از آینه به جز بحث زیبایی کارایی بسیار بالایی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک دارد هرچند که جوانب احتیاط را در انتخاب ،قرارگیری و نصب آن نباید فراموش گردد.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از کشو زیر تخت

استفاده از کمد و یا کشو زیر تخت یکی از بهترین راه ها برای ایجاد فضا های بیشتر بدون بوجود آوردن آشفتگی و شلوغی بیش از حد در اتاق های کوچک می باشد. چرا که با استفاده از این ترفند ما از تمامی فضاهای مرده نیز به بهترین شکل استفاده خواهیم کرد و می توان با دسته بندی وسایل به لحاظ کارایی آن ها را در کمد و کشو های مختلف جاسازی نمود.

‌‌

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

چیدمان و زندگی بصورت عمودی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از فضا در بعد عمودی یکی از راهکارهای جالب برای استفاده هرچه بهتر از فضا در دکوراسیون اتاق خواب کوچک می باشد. استفاده از کمد های بلند و یا تخت های دو طبقه با طراحی ساده یکی از راهکار های زیبا و مطمئن در این خصوص می باشد. هرچند که همانطور که در بالا گفته شد بهتر است با انتخاب رنگ روشن در این نوع از مبلمان به بزرگ نشان دادن فضا در این خصوص کمک نماییم.

‌‌

در پایان شایان ذکر است که پس از بررسی دکوراسیون اتاق خواب کوچک ،آتلیه طراحی گروه معماری پایدار آماده همراهی شما بصورت تخصصی برای تحلیل فضا طراحی مورد نظر شما عزیزان می باشد لذا در صورت نیاز از مشاوره رایگان ما در این خصوص بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخته پنیر

تخته سرو

/
تخته سروتخته های Paydar Home قابل استفاده به عنوان تخته سرو در مهمانی و یا دور همی شما عزیزان بصورت تمام چوب و یا ترکیب چوب و رزین می باشد.
معماری ژاپن
نقش فرش در طراحی داخلی

فرش چگونه طراحی داخلی را دگرگون می کند.

/
نقش فرش در طراحی داخلی همه ما علاقه مندیم تا بر زیبایی فضاهای داخلی خود بیفزاییم، در صورتی که اجازه استفاده از یک آیتم را در این خصوص داشته باشیم می توان گفت که انتخاب فرش جزو بهترین ها می باشد. در این مطلب سعی در بررسی نقش فرش در طراحی داخلی و تاثیر آن بر این فضا خواهیم داشت.
معماری چین

معماری چین

/
معماری چین دارای گستردگی و تنـوع فراوان است، هر چند آثار معماری آنـــان گاه به علت استفاده از مصالح کم دوام از بین رفته‌اند، ولیکن آنچـــه از این آثار باقی‌مانده، گویای این حقیقت است که آثار چین در حد معماریهای مصر و بین النهـــرین و ایران باستان است.
تفاوت تراس و بالکن
شیوه رازی
سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

/
معماری بین النهرین
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

/
گروه معماری پایدار آماده ارائه بهترین طرح ها و همچنین نظارت و مشاوره در خصوص خرید و مبلمان منزل شما عزیزان می باشد. لذا در صورت نیاز به مشاوره رایگان ما در این خصوص با ما تماس بگیرید.
طراحی داخلی

معماری داخلی

/
معماری داخلی ، به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزانه (زندگی – کار ) می پردازد.معماری داخلی " آفرینش فضا " است. این رشته از سویی همانند معماری یا ساختمان و اجزای آن سروکار داردو از سویی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می ورزد.
معماری هند

معماری هند

/
روف گاردن

طراحی روف گاردن

/
طراحی روف گاردن ، تیم تخصصی آتلیه معماری پایدار آماده ارائه طرح اختصاصی و علمی در خصوص طراحی و انتخاب نوع گیاه برای پروژه شما می باشد همچنین این مجموعه آمادگی طراحی نما و انجام مراحل تاییدیه نما که طراحی روف گاردن هم یکی از آیتم های مورد طراحی است لذا در صورت نیاز به مشاوره رایگان ما با ما تماس بگیرید.
معماری مصر

معماری مصر

/
فایل Revit به داخل 3ds Max
آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

/
آشپزخانه مدرن ،آتلیه معماری پایدار آماده طراحی آشپزخانه شما به سبک مدرن می باشد لذا پس از مطالعه این مطلب از مشاوره رایگان ما در خصوص طراحی و بازدید مجازی از پروژه خود بهره مند گردید.
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

/
دکوراسیون اتاق خواب کوچک ،امروزه افزایش جمعیت و بالا رفتن تقاضا باعث افزایش قیمت مسکن و در نتیجه ارائه آپارتمان ها در متراژ کوچک گشته است. از این رو اولین مکانی که با توجه به اولویت قربانی این تغییر متراژ گشته اتاق خواب ها هستند. در این مطلب ما سعی در معرفی راهکار هایی ...
اقلیم گرم و مرطوب

اقلیم گرم و مرطوب

/
اقلیم گرم و مرطوب یکی دیگر از اقلیم های ایران است. سواحل جنوبی ایران که بوسیله رشته کوه‌های زاگرس از فلات مرکزی جدا شده‌اند، اقلیم گرم و مرطوب کشور را تشکیل می‌دهند. این ناحیه شامل نوار باریک ساحل شمالی خلیج فارس و دریای عمان از اروند رود در جنوب غربی استان خوزستان تا خلیج گواتر در جنوب شرقی استان ...
آشپزخانه آبی

آشپزخانه های آبی

/
اقلیم گرم و خشک

اقلیم گرم و خشک

/
شیوه اصفهانی

شیوه اصفهانی

/
دکوراسیون اتاق خواب
معماری اسلامی

معماری اسلامی

/
یکی از سبک های معماری در جهان می باشد  در جهان اسلام به نسبت آب و هوا، فرهنگ و علاقه به سبکهای هندسی و آرابسک، ایده های هنرمندان و معماران هر منطقه با یکدیگر تفاوت دارد؛ اما در میان عمارتهایی که دارای معماری اسلامی هستند مسجد حائز اهمیت بسیاری است؛ چرا که در سراسر جهان اسلام مسجد مرکز زندگی دینی و مکان سجده و تسلیم است.
سازه های غشایی
شیوه آذریپ

شیوه آذری

/
رنگ مشکی در دکوراسیون
اقلیم سرد

اقلیم سرد

/
مقررات ملی ساختمان
انواع شومینه

انواع شومینه

/
شیوه خراسانی
شلف در دکوراسیون
سبک روستیک

سبک روستیک

/
بررسی انواع کابینت
بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منزل

/
بازسازی داخلی منزل ، گروه معماری پایدار آماده ارائه بهترین طرح و انجام بازسازی با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برای منزل شما می باشد لذا برای استفاده از مشاوره رایگان ما در این خصوص با ما تماس بگیرید.
اقلیم معتدل و مرطوب
انواع پرده در دکوراسیون داخلی
بررسی انواع نماهای ساختمانی
معماری پارتی
معماری پارسی
مبلمان-کلاسیک
اقلیم در معماری
منحنی در دکوراسیون داخلی2
فضای سبز

فضای سبز

/
فضای سبز ،استفاده از فلاور باكس ها و گلدان هاي سبز هرچند كوچك اين توانايي را دارد كه تراس ها و بالكن هاي خاكستري و كوچك امروزي را تبديل به فضايي ارامش بخش و پر اكسيژن كند حتي براي مكثي كوتاه و يا صرف يك چاي ...
معماری-ایلامی-1
نیمکت کنار پنجره
پرینت سه بعدی
سبک های معماری
رنگ در معماری3
ترموود

ترموود

/
نقشه ویلا

ویلا

/

اشتراک در

آخرین اخبار و اطلاعات معماری را با مجله معماری پایدار دنبال کنید.

خانه | درباره ما | پروژه ها | خدمات | مجله معماری | فروشگاه | تماس با ما

© کپی رایت –  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای گروه معماری پایدار محفوظ میباشد .

Call Now Buttonمشاوره رایگان
WhatsApp WhatsApp us