سبک کلاسیک

Tags:
سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک ، گونه‌ای از سبک های معماری است که از عناصر برگرفته از معماری دوران کلاسیک روم و یونان تشکیل شده است. اکثر سبک‌های معماری که پس از رنسانس در اروپا‌ زاده شده‌اند می‌توانند معماری کلاسیک محسوب شوند. این تعبیر گسترده از این اصطلاح توسط جان سامرسون در کتاب زبان کلاسیک معماری به کار گرفته شده است. عناصر معماری کلاسیک در زمینه‌های معمارانه متفاوتی نسبت به زادگاه اصلیشان به کار گرفته شده‌اند. شیوه‌های کلاسیک – دوریک، یونیک و کرنتین – که در معماری سبک گرای قرن ۵ پیش از میلاد یونان معنی دارند در معماری قرن اول گال‌ها دوباره به کار گرفته می‌شوند و از آن زمان بار‌ها و بار‌ها تجدید شده‌اند.

سبک کلاسیک

تعریف کلی سبک کلاسیک

در اذهان ما تصور معمارانه ایده عالی نسبت به سبک کلاسیک وجود دارد که اغلب با بناهای یادمانی منفردی معرفی می شود.  از این دست است پارتنون برای یونان باستان، پانتئون برای رم باستان، کلیسای سنت پیترو باستانی برای صدر مسیحیت، و تمپیه تو برای دوره رنسانس پیشرفته از اهمیت خاصی برخوردار است. با وجود اینکه قرن نوزدهم از جنبه فرهنگ اجتماعی به طور غیرمشخص و با سرعت در حال مدرن شدن بود. دوره ایجاد ساختمان هایی چون اپرای پاریس یا خانه ی پارلمان لندن به گونه ای هماهنگ مشابه کارهای قرون پیشین نیز بود؛ و از طرفی هم با کارهای قرن هجدهم تفاوت نداشت.به کار بردن طرح نمای رومی در بناهای کلاسیک از مهم ترین نشانه های این دوره بوده است. همان گونه که به نظر می رسید، در قرن هجدهم، تاریخ به طرف گذشته ی دور عقب نشینی کرد و این حرکت با ساختمان خانه جیزیک آغاز شد که در سال ۱۷۲۵ میلادی در خارج لندن برپا گردید. این کار تقلیدی از ویلای روتوندای پالادیو بود که تقریباً دو قرن پیش از آن ساخته شده بود. معماری تاریخ رای قرن هجدهم به معنی احیای سبک های ابتدایی تر توأم با تحولاتی بود که در جریان آن نظم کهن اروپا به دنیای مدرن قرن هجدهم و نوزدهم تغییر شکل داد.

سبک کلاسیک

شیوه‌های معماری کلاسیک غربی

یک شیوه کلاسیک یکی از سبک‌های باستانی معماری کلاسیک است که توسط تناسبات اجزا و خصوصاً نوع ستون به کار گرفته شده از بقیه شیوه‌ها متمایز می‌شود. از قرن ۱۶ میلادی تاکنون، نظریه پردازان معماری پنج شیوه کلاسیک را به رسمیت شناخته‌اند. این شیوه‌ها از یونان باستان ریشه می‌گیرند و بعدها توسط رومیان مورد تغییر و استفاده قرار گرفتند. هر سبک سر ستون مناسب خود را دارد که متشکل است از فرسب، کتیبه و افریز.

این شیوه‌ها به ترتیب میزان ظرافت و جزئیات حکاکی‌ها عبارتند از: توسکانی (رومی) و دوریسی (یونانی و رومی)؛ ایونی (یونانی و رومی)؛ کورینتی (یونانی و رومی) و شیوه آمیخته (رومی). البته تنها سه شیوه باستانی و اصیل معماری وجود دارند (دوریسی، ایونی و کورینتی) که توسط یونانیان اختراع شده‌اند. به این سه شیوه، رومی‌ها شیوه توسکانی، که مدل ساده شده شیوه دوریسی است و شیوه آمیخته را که در اصل شیوه کورینتی با تزئینات بیشتر است اضافه کردند.

منظور از شیوه ساختمان کلاسیک مثل حالت یا کلید در موسیقی کلاسیک، یا دستور زبان و فصاحت و بلاغت در یک متن نوشتاری است. از ماژول‌های خاصی مانند فواصل موسیقی تشکیل شده و انتظارات خاصی را در مخاطب هماهنگ با زبان خود ایجاد می‌کند.

سبک کلاسیک

مشخصات شیوه های کلاسیک غربی

دوریك

 • مشخص، با رسمیت و صلاحبت، بی پیرایه
 • ساختمان بالاتر از سطح زمین، بر روی سكوی سه پله
 • بدنه ستون از پایین به بالا باریك شده و در قسمت دایره شكل
 • بدنه ستون از پایین به بالا باریك شده و در قسمت میانی دارای تحدب است سر ستون ساده و بی تزئین نسبت ارتفاع به قاعده، ۶ به ۱

یونیك

 • ستون باریك و بلند با سر ستون پیچ خورده و حلزونی شكل  است طرح ستون این شیوه به بیننده از هر طرف دید مشابه می دهد .
 • نسبت ارتفاع به قاعده ستون در این شیوه ۱ به ۱ و ۱۸ به ۱ یعنی نسبت به ستون دوریسی بلندتر است و تعداد شیارهای روی بدنه ستون نیز ۲۶ عدد است.
 • مهمترین عنصری که شیوه ایونی را از نظام دوریسی مجزا می کند، تغییر شكل سر ستون است. ستون سنگی در شیوه ایونی به جای اینكه مستقیماً روی سكوی پله دار قرار گیرد بر روی پایه ستون دایره شكلی که از سنگ یك پارچه تراشیده شده و دارای فرو رفتگی هایی نیز می باشد قرار می گیرد.

کورنتی

 • در مقایسه با نظام های دوریك و ایونیك نظام کورنتی از نظام های وابسته تازه وارد است.
 • اواخر سده پنجم ق. م توسط کالیما خوس ابداع و به کار گرفته شد.
 • برای نخستین بار از ستون کورنتی در داخل معابد استفاده گردید.
 • سر ستون به شكل کاسه زنگ رو به بالا با آرایش برگ کلگری به گرد آن.
 • یادمان آنتن قدیمی ترین ساختمان که ستون کرنتین در خارج آن بكار رفته است.
سبک کلاسیک

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

طراحی داخلی به سبک کلاسیک بر اساس اهداف آرمانی امپراطوری یونان و روم، یعنی « نظم، تقارن و تعادل » بنیانگذاری شد عنصر اصلی در سبك کلاسیك استفاده از نقطه کانونی در محدوده ای است که در آن تعادل بصری ایجاد شده است. عظمت و شكوه معماری در دکوراسیون سبك کلاسیك هم دیده می شود ؛ سبكی که در تمام جوانب وزین و با اُبهت است حتی در متریال وسیله هایی که به این سبك چیره می شوند.

متریال های سبك همگی باید طبیعی و باشكوه باشند؛ موادی مثل سنگ های کار شده یا ساده . پارکت هایی از چوب طبیعی، گچ، کاغذ دیواری، رنگ، شیشه های قطور، لوسترهای کریستال، برنز و ورق طلا و …

عناصری که در دکوارسیون سبک کلاسیک استفاده می شونند حتماً باید با کلیت موضوع هماهنگ باشند و باید حسی آشنا را منتقل کنند و به شیوه ای درست در جای خود قرار بگیرند تأکید سبک کلاسیک بر وسایل مدور. خطوط و فضاهای منحنی شكل است.

سبک کلاسیک به هیچ عنوان با بی نظمی و شلوغی کنار نمی آید به نوعی می توان گفت این سبك یكی از سبك های منظم است که پایداری و استقامت خاصی را به فضا می بخشد.

سبک کلاسیک

عناصر مورد استفاده در سبک کلاسیک

ستون ها

ساختمان هایی که به سبک کلاسیک ساخته می شوند حتماً در نمای ورودی شان ستون های بلند دارند؛ ستون های تزئین شده ای که به عنوان یكی از خصوصیات بارز سبك کلاسیك شناخته می شوند تا جایی که خیلی ها بر اساس انواع تزئینات ستون ها و سر ستون ها دوره معماری و قدمت آنها تشخیص می دهند نمودهای آن در طراحی داخلی به صورت تأکید بر خطوط عمودی راه راه روی دیوارها و پرده است.

سقف

ستون های بلند، سقف های بلند می خواهند. در نتیجه سقف دومین عنصر مهم در معماری به سبک کلاسیک است، سقف بلند باعث افزایش شكوه و عظمت فضایی که در آن قرار گرفته اید می شود پس هر چه سقف بلندتر و بالاتر، احساس شكوه و عظمت در فضا هم بیشتر؛ ویژگی که باعث شده طراحان در این نوع دکوراسیون از عناصر شلوغ هم بهره ببرند در حالی که زیر سقف های کوتاه شلوغی اولین چیزی است که خودش را نشان می دهد. سقف گاهی دارای گچ بری است.

کف

متریالی که معمولاً در سبک کلاسیک برای کف استفاده می شود، با الگوبرداری از معماری سنتی یونانی. مواد طبیعی چون سنگ وچوب هستند که در سطح بزرگ و یكدست به چشم می خورد.

مبلمان

اگر سبک کلاسیک را برای فضای داخلی خانه خود انتخاب کرده اید، گزینه دیگری جز انتخاب مبلمان استیل ندارید؛ مبلمانی که از ترکیب چوب و پارچه ساخته شده و چوب آن به عنوان پایه اصلی کار حتماً دارای نقوش و فرم های برجسته است؛ فریم پرنقش و نگاری که قاعدتاً باید با پارچه های گلدار و البته گرانبها پوشیده شود. جنس مبلمان معمولاً چوب است. چوب ها اصولاً منبت کاری شده هستند و روی آن ها کار دست مشاهده می کنند. در یك دکوراسیون کلاسیك منطقه غذاخوری یك مكان جداگانه را به خود اختصاص می دهد. درون آن بجز میز غذاخوری و صندلی ها یك بوفه یا ویترین برای نگهداری سرویس غذاخوری نیز در نظر گرفته می شود. سایر وسایل اصولاً از جنس چینی، نقره و شیشه هستند. در آن ها طرح هایی از نقوش موجود در طبیعت به چشم می خورد.

نور

انسان ها در هر حالتی، کار ، آرامش و انجام کارهای معمول و روزمره نیازمند نور هستند نور اصلی ترین عامل پویایی یك فضای داخلی است بدون نور ، فرم رنگ و بافت قابل دیدن نخواهد بود. هدف نورپردازی مناسب این نیست که نور کافی را ایجاد کنیم تا مخاطب در فضا، کارهایش را به راحتی و دقت انجام دهد بلكه این یك بلكه این یك هدف اولیه و شرایط لازم می باشد، شرط  کافی و در واقع هدف اصلی خلق محیطی زیبا و کارآمد منطبق با ویژگی های خاص آن فضاست.

انتخاب نورپردازی مناسب می تواند ویژگی های یك خانه به سبک کلاسیک را برجسته تر نماید. در منازل با نشیمن های بزرگ که با مبلمان کلاسیك چیدمان شده است باید از لوسترهای سنگین تر و به سبک کلاسیک استفاده کرد. استفاده از لوسترهای برنجی یا بلورین مناسب این سبك چیدمان می باشد.

استفاده از آباژورها در کنار انواع مبلمان و میز غذا خوری باعث می شود فضا درخشان تر و زنده تر به نظر آید. همچنین استفاده از لوسترهای دیوارکوب در کنار آینه و کنسول منزلتان زیبایی آن را چندین برابر می کند افزودن لامپ های دیواری علاوه بر لامپ های سقفی در دکوراسیون خانه های کلاسیك متداول است.

نور لامپ ها اصولاً خنثی و با رنگ های بسیار ملایم یا رنگ روز در نظر گرفته می شوند.

رنگ

رنگ یكی از عناصری است که درکنار نور، بافت، فرم و شكل بر ادراک بصری افراد از محیط تأثیر می گذارد اما در عین حال شاید بیشتر از هر مقوله دیگری در طراحی با آن به صورت تصادفی برخورد می شود. رنگ ابزار مهمی در جهت هدایت و القاء حالات روانی خاص به افراد و جوامع است. رنگ به کاهش خستگی و برانگیختن چشم کمك می کند. رنگ ها زمینه متنوعی از تضادها را در ساعات مختلف روز پدید آورده و در هر ساعت، سایه روشن های جدیدی را به وجود می آورند و فضا را متنوع و سرزنده می کنند. ضمن این که با استفاده از رنگ می توان به فضا یكپارچگی و وحدت بخشید یا آن را متمایز و قابل شناسایی نمود واقعیت و اثر روحی روانی رنگ، همان چیزی است که آن را اثر رنگ می نامیم. عامل رنگ و اثر رنگ فقط در مورد چند ،مایگی های همانگ قابل انطباق هستند. در تمامی موارد دیگر، عاملیت رنگ تبدیل به یك اثر جدید می شود.

در کاربرد رنگ ها اصولاً یك حد وسط رعایت می شود البته گاهی می توان از رنگ های خیلی روشن و یا خیلی تیره نیز در آن استفاده کرد. رنگ هایی که در سبك طراحی سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد ( با اقتباس از رنگ هایی که در معماری یونانی و رومی استفاده شده است )معمولاً بر گرفته از طبیعت هستند از جمله آبی سیر، قهوه ای، زرد، سبز و نو تالیته ای از پوشش گیاهی کرة زمین ( قهوه ای مایل به قرمز ). علاوه بر این، سیاه نیز می تواند برای تمرکز کردن المان هایی خاص از فضا استفاده شود.
سبک کلاسیک به سبكی با رنگ های غنی و فاخر معروف است.

سبک کلاسیک

تکنیک های طراحی در سبک کلاسیک

تقارن

در یك طراحی سبک کلاسیک سنتی همه چیز از مبلمان گرفته تا محل قرارگیری مبل ها در تعادل است. مبلمان تمایل دارد تا در یك چیدمان رسمی قرار گیرد تا دیگران در آن به گفتگو دعوت شوند و در امتدا محور اتاق قرار گیرد. البته دلیلی ندارد که در سبک کلاسیک همه چیز در هماهنگی باشند، اما این سبك مناسب کسانی نیست که به ناهماهنگی و شیوه های تلفیقی علاقه دارند.

اگر چه نباید خیلی از تقارن دور شوید، اما راه های زیرکانه ای وجود دارند که فضای خانه را از داشتن جلوه ای ایستا دور می کنند.

یك آینه مرتفع در مقابل دیوار قرار دهید، آثار هنری را به صورت گروهی بر روی دیوار نصب کنید تا حس حرکت ایجاد شود، و یا یك میز در کنار صندلی دسته دار قرار دهید. دراین اتاق شكل نامنظم فرش اتاق را از حالت خشكی درآورده و به آن انرژی بخشیده است.

حاشیه هاي نرم

تأکید سبك سنتی بر خطوط و فضاهای منحنی شكل است. وسایل مدور حسی از دنج بودن و اصالت را برمی انگیزد و با صندلی ها و میزهای پایه دار در هماهنگی و موازنه هستند. بالشتك ها چاق و چله هستند و تعداد کوسن ها فراوان است. از مبلمان  مختلف استفاده کنید تا فضایی به روز داشته باشید و از پارچه هایی بافت دار و خنثی استفاده کنید تا کاناپه و صندلی ها قدیمی شما سیمایی تازه به خود بگیرند.

رنگ هاي محافظه کارانه

رنگ هایی که در سبک کلاسیک استفاده می شوند، محدود هستند؛ رنگ هایی که به اصطلاح پخته هستند و این یعنی شما نمی توانید از هر رنگی که می خواهید در این سبك استفاده کنید بلكه باید سراغ نوع پخته رنگ مورد علاقه خود بروید. پس به جای قرمز از زرشكی، به جای سبز از یشمی و به جای آبی از سرمه ای استفاده کنید. در حالت کلی رنگ هایی هستند که حتماً با یكی از رنگ های سیاه، قهوه ای یا طوسی مخلوط شده اند.

در نتیچه سرمه ای، قهوه ای، زرشكی، یشمی، سدری، طلایی، برنزی، صورتی چرک و رنگ های مشابه بیشترین کاربرد رنگی را در این سبك از دکوراسیون دارند اما فراموش نكنید نمی توانید همه این رنگ ها را با هم استفاده کنید. فضای غالب خانه شما باید

یك یا دو رنگ ثایت داشته باشد.

رنگ مایه هاي چوبی جذاب و قدرتمند

رنگ مایه های چوبی تیره مانند چوب درخت گردو، گیلاس، ماهون، و بلوط بر سبك سنتی حكومت می کنند. نرده هایی از جنس چوب درخت گردو در یك راه پله سفید تا الوارهایی از جنس چوب درخت سرو در سقف، همگی به یك فضای سنتی گرما می بخشند و آن را دنج و راحت می کنند بگذارید کف پوش هایی از جنس درخت های جنگلی در فضا بدرخشند: آن ها را کاملاً لخت و عریان رها نكنید، اما هم چنین با استفاده از یك فرش بسیار بزرگ آن ها را پنهان نكنید.

استفاده از لایه های چوبی در قسمت های دیگر مبلمان که رنگی مشابه به یكدیگر دارند فضا را یك دست و جذاب ساخته اند.

قالب ها و قرنیزآلات

اتاق های سبک کلاسیک به سطوح زیبا معروف هستند. معمولاً گچ کاری ها و کارهای چوبی آماده دارای جزئیات زیاد و قدرتمندی مانند زنجیره هندسی یونانی و به رنگ سفید یا عاجی هستند . اگر چه دلیلی ندارد که قرنیزآلات سنتی خیلی تزئینی باشند، اما

حتما باید به فضا یك وزن بصری اضافه کنند؛قالب های اندک و طاقچه های زیبا در این اتاق دیده می شوند. اطراف شومینه را با یك گچ بری زیبا تزئین کنید و طاقچه بالای آن را تمیز و ساده نگه دارید. از روکوب چوبی بر روی دیوار استفاده کنید. البته

فراموش نكنید که در استفاده از تزئینات و گچ بری ها نباید زیاده روی کرد.

قالیچه هاي نامتعارف

گلیم ها، فرش های ایرانی، و قالیچه های شرقی هیچ گاه از مد نمی افتند  چرا که وقتی پول زیادی بایت یك فرش باکیفیت می پردازید دیگر آن را از چشم ها پنهان نمی کنید . این قالیچه ها و فرش ها مانند جواهر می مانند: شما می توانید با هر چیزی آن
ها را ترکیب کنید. می توان آن ها را پس زمینه ترکیب کرد، اگر می خواهید از این فرش ها به گونه ای متفاوت استفاده کنید می توانید آن ها را روی الیاف کنف قرار دهید. یا با مقیاس ها بازی کنید: یك فرش کوچك در کنار یك فرش بزرگ، یا سه فرش باریك در یك ردیف.

درخشش ملایم، تلألو پرجلوه

رنگ های کرومیم را فراموش کنید، شما به رنگ های گرم و ملایم نیاز دارید. برای ادوات نوری و لوسترها به برنج، برنز، و مس فكر کنید. آینه های قاب دار و آثار هنری همیشه در اولویت هستند. لوسترهای کریستال و شمع دان ها یك فضای سنتی زیبا را

کامل می کنند. قبل از هر چیز از برنج های براق متعلق به دهه ۱۱۰۸ استفاده نكنید. به جای آن از فلزهایی تیره، زنگار بسته، و بافت دار استفاده کنید. برنز روغنی جلوه ای زیبا به فضا می دهد و نیز به خوبی با چیدمان کلاسیك ترکیب می شود. هم چنین

می توانید از قلع استفاده کنید که در برخی از فضاها بسیار به کار می آید.

طرح ها و الگوهاي زیبا

پارچه های شطرنجی، راه راه، گل دار، کرباس و غیره همگی در سبك سنتی سبک کلاسیک به کار می روند  گاهی همه در یك اتاق در ترکیب این پارچه ها آزادانه عمل کنید، اما از یك پالت رنگی مشخص استفاده کنید و خیلی از رنگ های تیره و روشن را به کار

نگیرید. مهم نیست چه الگوها و طرح هایی در سبك سنتی باید وظیفه ایجاد تقارن را به عهده بگیرند. اما می توانید آن ها را با انتخاب اندازه های بزرگ و رنگ های شاد به روز کنید. پارچه گل دار صندلی غذاخوری در این اتاق کنتراست زیبایی ایجاد کرده و

خیلی هم از ریشه های سنتی خود دور نشده است.

پرده هاي پاکیزه

ضد نور فراوان، پارچه های لوکس، و تزئیناتی مانند منگوله ها توجه را به پرده های سنتی جلب می کند. پرده ها، خواه ساده و خواه پلیسه دار و با و بدون تزئینات یا بند، و نیم پرده ها عناصری سنتی هستند. همچنین در سبك سنتی از کرکره های ساده استفاده می شود. اجازه ندهید پرده ها خراب شوند زیرا فضا را کسل کننده می کنند. اگر از طرف داران سبك های خطی هستید از کرکره های رومی استفاده کنید.

فقط در مورد ترکیب پارچه پرده با پارچه مبلمان دقت کنید؛ استفاده از رنگ های مشابه فضا را یك نواخت و تنش زا می کند. پنجره های بلند، پرده های بلند می خواهند. پس دقت کنید پرده هایی که در این سبك از دکوراسیون استفاده می شوند هیچ وقت نمی توانند کوتاه باشند هیچ وقت نمی توانند ساده باشد. پنجره هایی بلند که دارای لایه های روبه، زیره، یراق و … هستند، پوشیده می شوند پرده ها باید از سقف تا زمین کشیده شده باشند و البته در راستای پاسخگویی به حس جلال و شكوه دکوراسیونکلاسیك. باید در انتخاب این نوع پرده از پارچه های گران قیمت استفاده کرد.

وسایل تزئینی هنري

سبک کلاسیک سنتی در خود جایی برای رنگ های سرد، دیوارهای خالی یا قفسه ها شلوغ ندارد که باعث از بین رفتن فضای صمیمی خانه می شوند. کلكسیون ها در کنار هم جمع می شوند و یا به شیوه ای منطقی چیده می شوند: ظروف چینی، مجسمه ها،

گیاهان، جعبه ها، و حباب ها آثار تزئینی را معمولا در ارتفاعی هم سطح چشم نصب می کنند؛ معمولا چند وسیله تزئینی را در چهارچوب های یكسان قرار می دهند تا چیدمانی زیبا در فضا خلق شود. بشقاب ها و سینی ها بر روی دیوار نصب می شوند. هم

چنین در این سبك از آینه های بزرگ و قدی استفاده می شود. رنگ ها و مجسمه های تیره رنگ تإثیر بسیار خوبی در هم چنین می توان یك فضای سنتی ایجاد می کنند وسایل مدرن را در یك بستر سنتی به کار برد. در این سبك از عكس های سیاه و سفید

فراوان استفاده می شود. هم چنین استفاده از بوم های بدون قاب آن ها را از حالت رسمی درمی آورد و آن ها را مناسب یك فضای سنتی می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخته پنیر

تخته سرو

/
تخته سروتخته های Paydar Home قابل استفاده به عنوان تخته سرو در مهمانی و یا دور همی شما عزیزان بصورت تمام چوب و یا ترکیب چوب و رزین می باشد.
معماری ژاپن
نقش فرش در طراحی داخلی

فرش چگونه طراحی داخلی را دگرگون می کند.

/
نقش فرش در طراحی داخلی همه ما علاقه مندیم تا بر زیبایی فضاهای داخلی خود بیفزاییم، در صورتی که اجازه استفاده از یک آیتم را در این خصوص داشته باشیم می توان گفت که انتخاب فرش جزو بهترین ها می باشد. در این مطلب سعی در بررسی نقش فرش در طراحی داخلی و تاثیر آن بر این فضا خواهیم داشت.
معماری چین

معماری چین

/
معماری چین دارای گستردگی و تنـوع فراوان است، هر چند آثار معماری آنـــان گاه به علت استفاده از مصالح کم دوام از بین رفته‌اند، ولیکن آنچـــه از این آثار باقی‌مانده، گویای این حقیقت است که آثار چین در حد معماریهای مصر و بین النهـــرین و ایران باستان است.
تفاوت تراس و بالکن
شیوه رازی
سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

/
معماری بین النهرین
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

/
گروه معماری پایدار آماده ارائه بهترین طرح ها و همچنین نظارت و مشاوره در خصوص خرید و مبلمان منزل شما عزیزان می باشد. لذا در صورت نیاز به مشاوره رایگان ما در این خصوص با ما تماس بگیرید.
طراحی داخلی

معماری داخلی

/
معماری داخلی ، به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزانه (زندگی – کار ) می پردازد.معماری داخلی " آفرینش فضا " است. این رشته از سویی همانند معماری یا ساختمان و اجزای آن سروکار داردو از سویی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می ورزد.
معماری هند

معماری هند

/
روف گاردن

طراحی روف گاردن

/
طراحی روف گاردن ، تیم تخصصی آتلیه معماری پایدار آماده ارائه طرح اختصاصی و علمی در خصوص طراحی و انتخاب نوع گیاه برای پروژه شما می باشد همچنین این مجموعه آمادگی طراحی نما و انجام مراحل تاییدیه نما که طراحی روف گاردن هم یکی از آیتم های مورد طراحی است لذا در صورت نیاز به مشاوره رایگان ما با ما تماس بگیرید.
معماری مصر

معماری مصر

/
فایل Revit به داخل 3ds Max
آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

/
آشپزخانه مدرن ،آتلیه معماری پایدار آماده طراحی آشپزخانه شما به سبک مدرن می باشد لذا پس از مطالعه این مطلب از مشاوره رایگان ما در خصوص طراحی و بازدید مجازی از پروژه خود بهره مند گردید.
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

/
دکوراسیون اتاق خواب کوچک ،امروزه افزایش جمعیت و بالا رفتن تقاضا باعث افزایش قیمت مسکن و در نتیجه ارائه آپارتمان ها در متراژ کوچک گشته است. از این رو اولین مکانی که با توجه به اولویت قربانی این تغییر متراژ گشته اتاق خواب ها هستند. در این مطلب ما سعی در معرفی راهکار هایی ...
اقلیم گرم و مرطوب

اقلیم گرم و مرطوب

/
اقلیم گرم و مرطوب یکی دیگر از اقلیم های ایران است. سواحل جنوبی ایران که بوسیله رشته کوه‌های زاگرس از فلات مرکزی جدا شده‌اند، اقلیم گرم و مرطوب کشور را تشکیل می‌دهند. این ناحیه شامل نوار باریک ساحل شمالی خلیج فارس و دریای عمان از اروند رود در جنوب غربی استان خوزستان تا خلیج گواتر در جنوب شرقی استان ...
آشپزخانه آبی

آشپزخانه های آبی

/
اقلیم گرم و خشک

اقلیم گرم و خشک

/
شیوه اصفهانی

شیوه اصفهانی

/
دکوراسیون اتاق خواب
معماری اسلامی

معماری اسلامی

/
یکی از سبک های معماری در جهان می باشد  در جهان اسلام به نسبت آب و هوا، فرهنگ و علاقه به سبکهای هندسی و آرابسک، ایده های هنرمندان و معماران هر منطقه با یکدیگر تفاوت دارد؛ اما در میان عمارتهایی که دارای معماری اسلامی هستند مسجد حائز اهمیت بسیاری است؛ چرا که در سراسر جهان اسلام مسجد مرکز زندگی دینی و مکان سجده و تسلیم است.
سازه های غشایی
شیوه آذریپ

شیوه آذری

/
رنگ مشکی در دکوراسیون
اقلیم سرد

اقلیم سرد

/
مقررات ملی ساختمان
انواع شومینه

انواع شومینه

/
شیوه خراسانی
شلف در دکوراسیون
سبک روستیک

سبک روستیک

/
بررسی انواع کابینت
بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منزل

/
بازسازی داخلی منزل ، گروه معماری پایدار آماده ارائه بهترین طرح و انجام بازسازی با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برای منزل شما می باشد لذا برای استفاده از مشاوره رایگان ما در این خصوص با ما تماس بگیرید.
اقلیم معتدل و مرطوب
انواع پرده در دکوراسیون داخلی
بررسی انواع نماهای ساختمانی
معماری پارتی
معماری پارسی
مبلمان-کلاسیک
اقلیم در معماری
منحنی در دکوراسیون داخلی2
فضای سبز

فضای سبز

/
فضای سبز ،استفاده از فلاور باكس ها و گلدان هاي سبز هرچند كوچك اين توانايي را دارد كه تراس ها و بالكن هاي خاكستري و كوچك امروزي را تبديل به فضايي ارامش بخش و پر اكسيژن كند حتي براي مكثي كوتاه و يا صرف يك چاي ...
معماری-ایلامی-1
نیمکت کنار پنجره
پرینت سه بعدی
سبک های معماری
رنگ در معماری3
ترموود

ترموود

/
نقشه ویلا

ویلا

/

اشتراک در

آخرین اخبار و اطلاعات معماری را با مجله معماری پایدار دنبال کنید.

خانه | درباره ما | پروژه ها | خدمات | مجله معماری | فروشگاه | تماس با ما

© کپی رایت –  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای گروه معماری پایدار محفوظ میباشد .

Call Now Buttonمشاوره رایگان
WhatsApp WhatsApp us