دکوراسیون اتاق خواب

Tags: , , ,
دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

امروزه اتاق خواب به عنوان یک فضای خصوصی نقش مهمی را در زندگی ما دارد چرا که بر خلاف گذشته و با پیشرفت تکنولوژی افراد خانواده وقت بیشتری را در آن صرف می نمایند. پس از انجا اهمیت دکوراسیون اتاق خواب  بیشتر از گذشته به نظر می آید. در این مقاله سعی در بررسی چند مدل اتاق خواب و راه کارهای عملی برای داشتن یک فضای بهتر را خواهیم داشت. همچنین در صورت داشتن اتاق خوابی کوچک از این مطلب بازدید بفرمایید.

دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از کنتراست رنگ در پشت تخت

با توجه به اهمیت استفاده از رنگ در معماری انتخاب رنگ مناسب برای یک اتاق خواب با توجه به کاربری آن یکی از مهم ترین تصمیمات در خصوص طراحی یک فضای آرامش بخش است.

استفاده از رنگ های خنثی و همچنین ایجاد کنتراست در پس زمینه تخت یکی از راه های موثر در داشتن یک فضای شیک می باشد. هر چند که وجود نور های اختصاصی مطالعه برای تخت های دونفره نیز یکی از نیاز های اساسی است.

دکوراسیون اتاق خواب

محل قرار گیری تخت

یکی از مهم ترین فاکتور های دکوراسیون اتاق خواب خواب محل قرار گیری تخت خواب می باشد.

همانطور که میدانیم بهترین محل قرار گیری آن دور از پنجره به علت خطرات احتمالی در حالی که نور مناسبی را از آن دریافت نماید چرا که بر اساس روانشناسی دریافت نور توسط بدن در هنگام بیدار شدن باعث شادابی هرچه بیشتر می گردد. نکته مهم در خصوص این نوع چیدمان استفاده از پرده های ضخیم برای کنترل هرچه بیشتر نور در طول روز می باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق زیر شیروانی

امروزه یکی از فضاهای فراموش شده در خانه های با سقف شیروانی اتاق های زیر شیروانی می باشد.

در صورت ایجاد پنجره های کافی به علت نور گیری فوق العاده این فضاها محلی بسیار مناسب جهت استفاده به عنوان اتاق استراحت می باشد.

نکته اصلی در دکوراسیون این نوع فضاها این است که به علت فضای زیاد دست طراح برای قرار دادن انواع فضاها از قبیل فضای خواب ، نشیمن ، میز کار و حتی ایجاد مستر و پنتری اختصاصی باعث ایجاد یک نوع سوییت در داخل یک منزل مسکونی می گردد.

دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از دکور های خلوت و مینیمال در دکوراسیون اتاق خواب

در صورتی که معماری اتاق خواب شما کلاسیک  و بیشترین کاربرد از این فضا برای شما فضای استراحت می باشد.

استفاده از رنگ های خنثی و روشن و همچنین دکور های خلوت و مفهومی باعث ایجاد یک دکوراسیون فوق العاده برای این فضا خواهد شد.نکته اصلی در این حالت نحوه استفاده از آیتم های کلاسیک و مدرن در کنار یکدیگر برای دکور این نوع اتاق ها می باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

تابلو هنری به صورت افقی در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از آینه و یا تابلو های هنری بصورت افقی یکی از دکور های مناسب برای بالای تخت می باشد.

کنتراست با بافت یا رنگ پیش زمینه باعث زیبایی خاصی در این نوع دکور می گردد.

البته نکته ای که در این خصوص حائز اهمیت است استحکام مناسب آن برای جلوگیری از آسیب های احتمالی می باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از کتابخانه در دکوراسیون اتاق خواب

‌‌‌در صورتی که به مطالعه علاقه دارید استفاده از کتابخانه را در طراحی در نظر بگیرید.

قرار دادن کتابخانه بصورت قاب دور بازشو ها می تواند باعث استفاده از فضاهای پرت در اتاق گردد.

همچنین پیش بینی یک صندلی راحت و میز کافی میتواند فضایی دنج و دلنشین را برای مطالعه پیش از استراحت برای شما ایجاد نماید.

استفاده از مبلمان مناسب تاثیر زیادی در یک هارمونی خوب در دکوراسیون اتاق خواب دارد.

در پایان شایان ذکر است که پس از بررسی دکوراسیون اتاق خواب ،آتلیه طراحی گروه معماری پایدار آماده همراهی شما بصورت تخصصی برای تحلیل فضا طراحی مورد نظر شما عزیزان می باشد لذا در صورت نیاز از مشاوره رایگان ما در این خصوص بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخته پنیر

تخته سرو

/
تخته سروتخته های Paydar Home قابل استفاده به عنوان تخته سرو در مهمانی و یا دور همی شما عزیزان بصورت تمام چوب و یا ترکیب چوب و رزین می باشد.
معماری ژاپن
نقش فرش در طراحی داخلی

فرش چگونه طراحی داخلی را دگرگون می کند.

/
نقش فرش در طراحی داخلی همه ما علاقه مندیم تا بر زیبایی فضاهای داخلی خود بیفزاییم، در صورتی که اجازه استفاده از یک آیتم را در این خصوص داشته باشیم می توان گفت که انتخاب فرش جزو بهترین ها می باشد. در این مطلب سعی در بررسی نقش فرش در طراحی داخلی و تاثیر آن بر این فضا خواهیم داشت.
معماری چین

معماری چین

/
معماری چین دارای گستردگی و تنـوع فراوان است، هر چند آثار معماری آنـــان گاه به علت استفاده از مصالح کم دوام از بین رفته‌اند، ولیکن آنچـــه از این آثار باقی‌مانده، گویای این حقیقت است که آثار چین در حد معماریهای مصر و بین النهـــرین و ایران باستان است.
تفاوت تراس و بالکن
شیوه رازی
سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

/
معماری بین النهرین
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

/
گروه معماری پایدار آماده ارائه بهترین طرح ها و همچنین نظارت و مشاوره در خصوص خرید و مبلمان منزل شما عزیزان می باشد. لذا در صورت نیاز به مشاوره رایگان ما در این خصوص با ما تماس بگیرید.
طراحی داخلی

معماری داخلی

/
معماری داخلی ، به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزانه (زندگی – کار ) می پردازد.معماری داخلی " آفرینش فضا " است. این رشته از سویی همانند معماری یا ساختمان و اجزای آن سروکار داردو از سویی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می ورزد.
معماری هند

معماری هند

/
روف گاردن

طراحی روف گاردن

/
طراحی روف گاردن ، تیم تخصصی آتلیه معماری پایدار آماده ارائه طرح اختصاصی و علمی در خصوص طراحی و انتخاب نوع گیاه برای پروژه شما می باشد همچنین این مجموعه آمادگی طراحی نما و انجام مراحل تاییدیه نما که طراحی روف گاردن هم یکی از آیتم های مورد طراحی است لذا در صورت نیاز به مشاوره رایگان ما با ما تماس بگیرید.
معماری مصر

معماری مصر

/
فایل Revit به داخل 3ds Max
آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

/
آشپزخانه مدرن ،آتلیه معماری پایدار آماده طراحی آشپزخانه شما به سبک مدرن می باشد لذا پس از مطالعه این مطلب از مشاوره رایگان ما در خصوص طراحی و بازدید مجازی از پروژه خود بهره مند گردید.
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

/
دکوراسیون اتاق خواب کوچک ،امروزه افزایش جمعیت و بالا رفتن تقاضا باعث افزایش قیمت مسکن و در نتیجه ارائه آپارتمان ها در متراژ کوچک گشته است. از این رو اولین مکانی که با توجه به اولویت قربانی این تغییر متراژ گشته اتاق خواب ها هستند. در این مطلب ما سعی در معرفی راهکار هایی ...
اقلیم گرم و مرطوب

اقلیم گرم و مرطوب

/
اقلیم گرم و مرطوب یکی دیگر از اقلیم های ایران است. سواحل جنوبی ایران که بوسیله رشته کوه‌های زاگرس از فلات مرکزی جدا شده‌اند، اقلیم گرم و مرطوب کشور را تشکیل می‌دهند. این ناحیه شامل نوار باریک ساحل شمالی خلیج فارس و دریای عمان از اروند رود در جنوب غربی استان خوزستان تا خلیج گواتر در جنوب شرقی استان ...
آشپزخانه آبی

آشپزخانه های آبی

/
اقلیم گرم و خشک

اقلیم گرم و خشک

/
شیوه اصفهانی

شیوه اصفهانی

/
دکوراسیون اتاق خواب
معماری اسلامی

معماری اسلامی

/
یکی از سبک های معماری در جهان می باشد  در جهان اسلام به نسبت آب و هوا، فرهنگ و علاقه به سبکهای هندسی و آرابسک، ایده های هنرمندان و معماران هر منطقه با یکدیگر تفاوت دارد؛ اما در میان عمارتهایی که دارای معماری اسلامی هستند مسجد حائز اهمیت بسیاری است؛ چرا که در سراسر جهان اسلام مسجد مرکز زندگی دینی و مکان سجده و تسلیم است.
سازه های غشایی
شیوه آذریپ

شیوه آذری

/
رنگ مشکی در دکوراسیون
اقلیم سرد

اقلیم سرد

/
مقررات ملی ساختمان
انواع شومینه

انواع شومینه

/
شیوه خراسانی
شلف در دکوراسیون
سبک روستیک

سبک روستیک

/
بررسی انواع کابینت
بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منزل

/
بازسازی داخلی منزل ، گروه معماری پایدار آماده ارائه بهترین طرح و انجام بازسازی با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برای منزل شما می باشد لذا برای استفاده از مشاوره رایگان ما در این خصوص با ما تماس بگیرید.
اقلیم معتدل و مرطوب
انواع پرده در دکوراسیون داخلی
بررسی انواع نماهای ساختمانی
معماری پارتی
معماری پارسی
مبلمان-کلاسیک
اقلیم در معماری
منحنی در دکوراسیون داخلی2
فضای سبز

فضای سبز

/
فضای سبز ،استفاده از فلاور باكس ها و گلدان هاي سبز هرچند كوچك اين توانايي را دارد كه تراس ها و بالكن هاي خاكستري و كوچك امروزي را تبديل به فضايي ارامش بخش و پر اكسيژن كند حتي براي مكثي كوتاه و يا صرف يك چاي ...
معماری-ایلامی-1
نیمکت کنار پنجره
پرینت سه بعدی
سبک های معماری
رنگ در معماری3
ترموود

ترموود

/
نقشه ویلا

ویلا

/

اشتراک در

آخرین اخبار و اطلاعات معماری را با مجله معماری پایدار دنبال کنید.

خانه | درباره ما | پروژه ها | خدمات | مجله معماری | فروشگاه | تماس با ما

© کپی رایت –  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای گروه معماری پایدار محفوظ میباشد .

Call Now Buttonمشاوره رایگان
WhatsApp WhatsApp us