آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن ، اهمیت زیبایی بصری آشپزخانه در گذشته به علت پوشیده بودن و قرار گرفتن در دسته فضاهای خصوصی منزل در اولویت پایینی در طراحی خانه های قدیمی قرار داشت اما با گسترش شهر ها و افزایش جمعیت به دلیل پایین آمدن متراژ خانه ها آشپزخانه نیز به جمع فضاهای عمومی پیوست. در اثر این اتفاق انقلاب عظیمی در صنعت آشپزخانه به وقوع پیوست و شرکت های تولید کننده کابینت و لوازم آشپزخانه اینبار به جز کارایی زیبایی را نیز در تولید این دسته از مبلمان منزل در دستور کار خود قرار دادند.

یکی از سبک های طراحی در این خصوص آشپزخانه های مدرن نامیده شد.

آشپزخانه مدرن

سبک مدرن در طراحی آشپزخانه

سبک طراحی مدرن به سبک عصر معاصر تعلق دارد که نیم نگاهی به مد و آینده دارد.

شاخصه های اصلی این سبک سادگی و کارایی بوده که بر خلاف سبک هایی همچون سبک کلاسیک این سبک به دور از تجمل گرایی استفاده از دیتیل های فراوان و رعایت تقارن می باشد. در این سبک از طراحی میزان خلاقیت طراح به خوبی سنجیده میشود چراکه به علت آزادی عمل می تواند همچون نقاش به خلق یک اثر در طراحی فکر کند و نه تنها یک کپی موفق با رعایت ظوابط طراحی از پیش تعیین شده لذا رعایت سادگی و فرم هایی با هارمونی در کنار یکدیگر از عوامل اصلی در این سبک از طراحی آشپزخانه مدرن می باشد.

آشپزخانه مدرن

متریال مورد استفاده در آشپزخانه مدرن

یکی از اصلی ترین عناصر در طراحی آشپزخانه ای مدرن کابینت آن می باشد در مطلب انواع کابینت به بررسی انواع متریال در ساخت کابینت پرداختیم و حالا به بررسی متریال مورد استفاده در این سبک از معماری خواهیم پرداخت. شاید انواع صفحات ام دی اف را بتوان اصلی ترین متریال برای طراحی کابینت در سبک مدرن لحاظ نمود. چراکه دست طراح در انتخاب رنگ و میزان شفافیت ، مات و یا براق بودن و دیگر عوامل بسیار باز بوده و با پیشرفت در این صنعت و تولید ام دی اف بصورت وکیوم دست طراح را در طراحی فرم های خمیده نیز تا حدود زیادی باز گذاشته است. البته امروزه از صفحات کورین نیز بصورت ترکیبی با ام دی اف در ساخت فرم استفاده میگردد چراکه کورین با مقاومت و فرم پذیری و یکپارچه بودن متریال گزینه خوبی برای صفحات اصلی و پرکاربرد در طراحی کابینت می باشد.

آشپزخانه مدرن

فرنیچر یا همان مبلمان آشپزخانه

با پیشرفت صنعت در زمینه مبلمان آشپزخانه از قبیل گاز ، هود ، ماکروفر و … آیتم های زیبا و فراوانی را در اختیار طراح برای تکمیل هرچه بهتر طرح خود قرار داده است. استفاده از اجاق گاز و سینک توکار زیبایی دو چندانی به فضای آشپزخانه داده همچنین فر و ماکروفر توکار باعث یکپارچگی در طراحی گشته و آشپزخانه مدرن را در اختیار کارفرما قرار می دهد.

آشپزخانه مدرن

اهمیت طراحی و بازدید مجازی قبل از اجرا

با پیشرفت نرم افزار های مهندسی و امکان خروجی بصورت تصویر سه بعدی امکان بازدید از طرح بصورت نهایی پیش از اجرا فراهم شده که به میزان زیادی در وقت و هزینه در اجرا صرفه جویی خواهد نمود. توجه داشته باشید که شما هر روز نسبت به تغییر آشپزخانه خود اقدام نخواهید کرد پس انتخاب طراح یکی از مهمترین مراحل پیش از شروع کار بوده چراکه هزینه اجرا برا شما تقریبا ثابت بوده و تنها با داشتن یک طرح خوب امکان داشتن یک آشپزخانه متمایز برای شما فراهم خواهد گردید که آتلیه طراحی پایدار آماده ارئه طرح های اختصاصی برای آشپزخانه شما عزیزان می باشد.

پس مشاوره رایگان ما را در این خصوص از دست ندهید.

آشپزخانه مدرن

اهمیت هماهنگی میان آشپزخانه و دیگر فضاهای مشترک در آشپزخانه

در خصوص آشپزخانه مدرن با پیوستن آشپزخانه به فضا های عمومی از قبیل نشیمن و پذیرایی اهمیت انتخاب رنگ و فرم برای ایجاد هماهنگی و هارمونی مناسب میان فضاها و این یکپارچگی باعث اشتراک فضاها با یکدیگر و در نهایت بزرگ تر نشان دادن فضا می گردد.

لذا در طراحی هیچ یک از این فضاها از یکدیگر جدا نخواهند بود.

آشپزخانه مدرن

در پایان شایان ذکر است که پس از بررسی آشپزخانه مدرن ،آتلیه طراحی گروه معماری پایدار آماده همراهی شما بصورت تخصصی برای تحلیل فضا طراحی مورد نظر شما عزیزان می باشد لذا در صورت نیاز از مشاوره رایگان ما در این خصوص بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخته پنیر

تخته سرو

/
تخته سروتخته های Paydar Home قابل استفاده به عنوان تخته سرو در مهمانی و یا دور همی شما عزیزان بصورت تمام چوب و یا ترکیب چوب و رزین می باشد.
معماری ژاپن
نقش فرش در طراحی داخلی

فرش چگونه طراحی داخلی را دگرگون می کند.

/
نقش فرش در طراحی داخلی همه ما علاقه مندیم تا بر زیبایی فضاهای داخلی خود بیفزاییم، در صورتی که اجازه استفاده از یک آیتم را در این خصوص داشته باشیم می توان گفت که انتخاب فرش جزو بهترین ها می باشد. در این مطلب سعی در بررسی نقش فرش در طراحی داخلی و تاثیر آن بر این فضا خواهیم داشت.
معماری چین

معماری چین

/
معماری چین دارای گستردگی و تنـوع فراوان است، هر چند آثار معماری آنـــان گاه به علت استفاده از مصالح کم دوام از بین رفته‌اند، ولیکن آنچـــه از این آثار باقی‌مانده، گویای این حقیقت است که آثار چین در حد معماریهای مصر و بین النهـــرین و ایران باستان است.
تفاوت تراس و بالکن
شیوه رازی
سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

/
معماری بین النهرین
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

/
گروه معماری پایدار آماده ارائه بهترین طرح ها و همچنین نظارت و مشاوره در خصوص خرید و مبلمان منزل شما عزیزان می باشد. لذا در صورت نیاز به مشاوره رایگان ما در این خصوص با ما تماس بگیرید.
طراحی داخلی

معماری داخلی

/
معماری داخلی ، به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزانه (زندگی – کار ) می پردازد.معماری داخلی " آفرینش فضا " است. این رشته از سویی همانند معماری یا ساختمان و اجزای آن سروکار داردو از سویی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می ورزد.
معماری هند

معماری هند

/
روف گاردن

طراحی روف گاردن

/
طراحی روف گاردن ، تیم تخصصی آتلیه معماری پایدار آماده ارائه طرح اختصاصی و علمی در خصوص طراحی و انتخاب نوع گیاه برای پروژه شما می باشد همچنین این مجموعه آمادگی طراحی نما و انجام مراحل تاییدیه نما که طراحی روف گاردن هم یکی از آیتم های مورد طراحی است لذا در صورت نیاز به مشاوره رایگان ما با ما تماس بگیرید.
معماری مصر

معماری مصر

/
فایل Revit به داخل 3ds Max
آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

/
آشپزخانه مدرن ،آتلیه معماری پایدار آماده طراحی آشپزخانه شما به سبک مدرن می باشد لذا پس از مطالعه این مطلب از مشاوره رایگان ما در خصوص طراحی و بازدید مجازی از پروژه خود بهره مند گردید.
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

/
دکوراسیون اتاق خواب کوچک ،امروزه افزایش جمعیت و بالا رفتن تقاضا باعث افزایش قیمت مسکن و در نتیجه ارائه آپارتمان ها در متراژ کوچک گشته است. از این رو اولین مکانی که با توجه به اولویت قربانی این تغییر متراژ گشته اتاق خواب ها هستند. در این مطلب ما سعی در معرفی راهکار هایی ...
اقلیم گرم و مرطوب

اقلیم گرم و مرطوب

/
اقلیم گرم و مرطوب یکی دیگر از اقلیم های ایران است. سواحل جنوبی ایران که بوسیله رشته کوه‌های زاگرس از فلات مرکزی جدا شده‌اند، اقلیم گرم و مرطوب کشور را تشکیل می‌دهند. این ناحیه شامل نوار باریک ساحل شمالی خلیج فارس و دریای عمان از اروند رود در جنوب غربی استان خوزستان تا خلیج گواتر در جنوب شرقی استان ...
آشپزخانه آبی

آشپزخانه های آبی

/
اقلیم گرم و خشک

اقلیم گرم و خشک

/
شیوه اصفهانی

شیوه اصفهانی

/
دکوراسیون اتاق خواب
معماری اسلامی

معماری اسلامی

/
یکی از سبک های معماری در جهان می باشد  در جهان اسلام به نسبت آب و هوا، فرهنگ و علاقه به سبکهای هندسی و آرابسک، ایده های هنرمندان و معماران هر منطقه با یکدیگر تفاوت دارد؛ اما در میان عمارتهایی که دارای معماری اسلامی هستند مسجد حائز اهمیت بسیاری است؛ چرا که در سراسر جهان اسلام مسجد مرکز زندگی دینی و مکان سجده و تسلیم است.
سازه های غشایی
شیوه آذریپ

شیوه آذری

/
رنگ مشکی در دکوراسیون
اقلیم سرد

اقلیم سرد

/
مقررات ملی ساختمان
انواع شومینه

انواع شومینه

/
شیوه خراسانی
شلف در دکوراسیون
سبک روستیک

سبک روستیک

/
بررسی انواع کابینت
بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منزل

/
بازسازی داخلی منزل ، گروه معماری پایدار آماده ارائه بهترین طرح و انجام بازسازی با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برای منزل شما می باشد لذا برای استفاده از مشاوره رایگان ما در این خصوص با ما تماس بگیرید.
اقلیم معتدل و مرطوب
انواع پرده در دکوراسیون داخلی
بررسی انواع نماهای ساختمانی
معماری پارتی
معماری پارسی
مبلمان-کلاسیک
اقلیم در معماری
منحنی در دکوراسیون داخلی2
فضای سبز

فضای سبز

/
فضای سبز ،استفاده از فلاور باكس ها و گلدان هاي سبز هرچند كوچك اين توانايي را دارد كه تراس ها و بالكن هاي خاكستري و كوچك امروزي را تبديل به فضايي ارامش بخش و پر اكسيژن كند حتي براي مكثي كوتاه و يا صرف يك چاي ...
معماری-ایلامی-1
نیمکت کنار پنجره
پرینت سه بعدی
سبک های معماری
رنگ در معماری3
ترموود

ترموود

/
نقشه ویلا

ویلا

/

اشتراک در

آخرین اخبار و اطلاعات معماری را با مجله معماری پایدار دنبال کنید.

خانه | درباره ما | پروژه ها | خدمات | مجله معماری | فروشگاه | تماس با ما

© کپی رایت –  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای گروه معماری پایدار محفوظ میباشد .

Call Now Buttonمشاوره رایگان
WhatsApp WhatsApp us